Kapat

5.2.1 Bulmaca Buldurmaca Testini Çöz

Bulmaca Buldurmaca Testini Çöz

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 5. sınıflar 2. dönem 1. hafta konusu olan “5.2.1 Bulmaca Buldurmaca” için hazırlanmış çevrim içi test sorularıdır.

Hazırlanan test sorularını ders sonrası bilgilerinizi sınama amacıyla kullanabilirsiniz. Eğer çevrim içi testten düşük puan aldıysanız üzülmeyin hemen “5.2.1 Bulmaca Buldurmaca” konusunu çalışarak testi tekrar çözebilirsiniz.

Lütfen test sonuçlarınızı yorum bölümüne yazarak diğer arkadaşlarınız ile aldığınız puanları kıyaslayın.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 5. sınıflar 2. Dönem 1. hafta konusu olan “Bulmaca Buldurmaca” için hazırlanmış online testlerdir.

1. Günlük hayatımızda karşılaştığımız, çözüm aranması gereken ve çözümü için bilgi, mantık, deneyim ya da  dikkat isteyen durumlardır.
Yukarıda yapılan tanım aşağıdakilerden hangisine aittir?

 
 
 
 

2. Aşağıdakilerden hangisi problem çözme adımlarından birisi değildir?

 
 
 
 

3. Hakan oluşturacağı yazılım öncesi bazı problemlerle karşılaşmış ve çözüme yönelik kendi kendine  şu sözleri söylemiştir. Deneme yanılma yoluyla çözümü test etme, olası adımları ve tahmini sonuçları bulma. Problemi daha basit parçalara ayırarak ilerleme
Hakan’ın söylediği sözlerinden yola çıkarak problem çözmenin hangi adımında olduğu söylenir?

 
 
 
 

4. Emel oluşturacağı yazılım öncesi bazı problemlerle karşılaşmış ve çözüme yönelik şu soruları sormuştur. Bu problem ile ilgili elimizdeki temel bilgiler nelerdir? Çözüme ulaşabilmek için bu temel bilgilerin dışında ihtiyaç duyduklarımız varsa nelerdir?
Emel’in sorduğu sorulardan yola çıkarak problem çözmenin hangi adımında olduğu söylenir?

 
 
 
 

5. Çözümün bulunmasının ardından çözümün en etkili çözüm olup olmadığı ve bu çözümün başka problemlere uyarlanıp uyarlanamayacağı düşünülür.
Yukarıda tanımı yapılan problem çözme adımı aşağıdakilerden hangisidir?

 
 
 
 

Question 1 of 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İçeriklere Baktınız mı?