6.2.14 – Çizim Yapıyorum Ders Notları

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 5 ve 6. sınıf ders notlarını Milli Eğitim Bakanlığı ve Google’ın hazırladığı kılavuz kitaplara göre hafta hafta olacak şekilde derledik. Ayrıca Bilişim Teknolojileri Dersi için hazırlanan online test ve sunulara da sitemizden erişebilirsiniz.

Bu haftaki etkinliğimizde kalem grubundaki taşları kullanmayı öğreneceğiz. Öncelikle Scratch programında kalem grubundaki taşları kendiniz keşfetmeye çalışın. Ardından bu dersi daha iyi anlayabilmek için x ve y sahne değerlerini öğreneceğiz. Aşağıdaki etkinlik yönergesini aynen uygulayarak x ve y değerlerini basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Haydi Başlayalım 🙂


NOT:  Bu konu için hazırlanan sunulara ve online testlere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

6.2.14 – Çizim Yapıyorum Sunumu


Bu haftaki ders içeriği 2 farklı Scratch uygulamasından oluşmaktadır. Uygulamaları farklı sayfalara ekleyerek sayfa uzunluğunu engellemeye çalıştık. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak uygulamaların kodlarına erişebilirsiniz.

Çizim Yapıyorum Scratch Uygulaması

Kendi Çizim Programımızı Oluşturalım Scratch Uygulaması 

 

ADMİN

Teknolojiyi öğrenmeye ve öğretmeye çalışan, Amerika saatine göre uyku düzenini ayarlayan, işlerini ertelememeyi beceremeyen (site temasını bile yazacak vakit bulamadan direkt satın alan) ve arada sırada teknoloji yazarlığı yapan bir şahsiyet.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir