Kapat

EBA Canlı Derste Yapılan Güncellemeler

EBA’da Yapılan Güncellemeler

09.05.2020 Cumartesi gününden itibaren 7. sınıftan 12. sınıfa kadar bütün seviyedeki öğrenciler, öğretmenler ve veliler EBA’yı zaman sınırı olmadan kullanabilecekler.

Diğer sınıflar (1. Sınıftan 6 .sınıfa kadar) için ise kullanım saatlerinde artışa gidildi.

Yeni sınıf bazlı zaman çizelgesini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi

Yeni Sınıf Bazlı Zaman Çizelgesi

Canlı Sınıfta Yapılan Güncellemeler

Yardımcı Yönetici Güncellemesi

Öğretmenlerin ders işlerken bağlantılarının kopması durumunda dersin devam edebilmesi için yardımcı yönetici özelliği getirildi. Bu özellik sayesinde öğretmenin bağlantısının kopması durumunda yardımcı yönetici olarak belirlediği bir veya birkaç öğrenci ile ders devam ederken (2 dakika içerisinde) öğretmen tekrar derse bağlandığında yöneticilik görevi kaldığı yerden devam edecek.

Yardımcı Yöneticinin Görevleri Nelerdir?

Canlı sınıf esnasında yardımcı yöneticinin dersi sonlandırma, başka bir öğrenciyi yönetici yapma yetkisi dışında bütün yetkilere sahiptir.

Yardımcı yönetici canlı sınıftaki öğrencilerin sesini açıp kapatma, kamera açma istediğinde bulunma, çizim ve paylaşım izinlerini yönetme ve en önemlisi ekran paylaşma yetkisine sahiptir.

Yardımcı Yönetici Nasıl Belirlenir?

Canlı ders sisteminde yardımcı yönetici olması istenen öğrencinin adının üzerine tıklanır, fazlası butonundan yardımcı yönetici yap seçeneği seçilir. Tekrar aynı bölümden verilen yetki “Yardımcı Yöneticilikten Geri Al” seçeneği ile iptal edilebilir.

UYARI: Öğretmen canlı ders esnasında bağlantısının kopması itibariyle 2 dakika içerisinde derse geri bağlanmazsa ders iptal olur.

Hatırlatma Mesajı Güncellemesi

Dersin bitimine 5 dakika kala öğretmen ekranına “Ders bitimine 5 dakika kaldı “uyarı mesajı eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İçeriklere Baktınız mı?