Kapat

En İyi 5 Ücretsiz VPN Hizmeti! [2017]

 

Hemen her gün bir web sitesinin erişime kapatılması ile kullanıcılar VPN hizmetlerini araştırmaya başladılar. Wikipedia’nın da yasaklanması ile yaka silkip artık uzun soluklu ve düzgün bir VPN programı arayan kullanıcılar arama motorlarına hücum ettiler.

Kelime anlamı olarak sanal özel ağ (virtual private network) anlamına gelwn VPN hizmetlerinin çoğu ücretlidir. Ancak sıradan kullanıcılar için yeterli trafiği ücretsiz sunan VPN firmaları da bulunmaktadır. Bu ücretsiz hizmetlerin kullanımı gizliliğimizi korumak için son derece önemlidir. Çünkü birçok ücretsiz VPN servisi internet aktivitelerinizi takip edebiliyor.

Hal böyleyken biz de ücretsiz firmalar arasından sizleri reklama boğmayan, güvenilir diyebileceğimiz bazı ücretsiz VPN hizmetlerini sizler için derledik.

1. TunnelBear

Kullanıcılarına her ay 500 MB ücretsiz trafik sunan TunnelBar, 20 ülkeden  fazla lokasyon sağlayarak kullanışlı ara yüzü ile ciddi bir hizmet sunuyor.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

2. Windscribe

Henüz yeni bir servis olmasına rağmen ullanıcılarına her ay 10 GB ücretsiz trafik sunan Windscribe, 8 farklı ülke lokasyonundan bağlantı kurulmasını sağlıyor. Twitter’da  bu hizmeti kullandığınızı duyuranlara 5GB, bir arkadaşını bu hizmete davet edenlere 1 GB ek trafik hediyesi sunan Windscribe, yapılan transfer bilgilerini de 3 dakika sonra silerek kullanıcılarına güven veriyor.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

3. Hotspot Shield Free

Günümüzdeki en iyi ücretsiz VPN servislerinden birisi olan Hotspot Shield Free, 20 farklı ülke lokasyonu ve günlük 750 MB kullanım trafiği ile gayet cömert bir hizmet sunuyor. Programın ücretli versiyonu ile 20 farklı lokasyondan istediğinizi seçebilirken ücretsiz versiyonda ise firmanın otomatik belirleyeceği bir lokasyondan bağlantı sağlıyorsunuz.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4. Opera VPN

En popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera, tarayıcısına ücretsiz VPN servisini entegre etti. Opera’nın bu servisinden yararlanabilmek için öncelikle Opera Geliştiriciler Sürümü’nü kullanmanız gerekiyor. Tarayıcıyı indirip kurulumu tamamladıktan sonra Ayarlar bölümüne giderek VPN özelliğini aktif hâle getirmeniz yeterlidir. Daha sonra herhangi bir internet sitesine gidip, gezinme çubuğunun hemen sol tarafında yer alan VPN sekmesinden ülke seçimi yapabilir ve VPN servisini aktif edebilirsiniz.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

5. FreeLan

Açık kaynak kodu ve tamamen ücretsiz olması ile yazılım alanında teknik yatkınlığı olan kullanıcıları kendisine çeken FreeLan, tabi ki standart kullanıcıların da kullanabileceği hızlı bir VPN hizmetidir.  Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İçeriklere Baktınız mı?