Kapat

Formattan Sonra Tek Tıkla Program Yükleme Aracı

DriverPack Solution programının kullanımından önce başlangıç düzeyi kullanıcılar için format, işletim sistemi, driver gibi kavramların açıklaması yapıldı. Bu kavramları biliyorsanız “Driver Pack Kullanımı Resimli Anlatım” başlığına inip zaman kaybetmeden kullanım rehberini okuyabilirsiniz.

İşletim sisteminin bilgisayardan tamamen silinip yeni bir işletim sistemi kurulması işlemine format denilir.

Format hakkında detaylı bilgi için bu yazıları okuyabilirsiniz.

Format Nasıl Atılır?

Formattan Sonra Yüklenmesi Gereken Programlar

Cihazınıza yeni bir işletim sistemi kurmak cihazı verimli kullanmak için yeterli değildir. Cihazı formatladıktan sonra cihaza ait driverları (sürücüleri) işletim sistemine tanıtmanız gerekmektedir. Örnekle açıklarsak cihazınızda “nvidia gf mx150” ekran kartınız mevcut ve işletim sisteminiz bu ekran kartını tanımıyorsa donanımı kullanamazsınız. Yani formattan önce açtığınız oyunu açamazsınız. Cihazda var olan donanımların çalışması için bu donanımları işletim sistemine tanıtmanız gerekiyor.

Driver indirme ve yükleme işlemlerini elle yapmak istiyorsanız aşağıdaki yazıları okumanızı tavsiye ederiz.

Driver Nasıl İndirilir?

Driver Nasıl Yüklenir / Tanıtılır?

Gerek işletim sistemine sürücü tanıtma gerek uygulama programlarını (word,excel vb.) tek tek elle uğraşmadan DriverPack Solution isimli programla yükleyebilirsiniz.

Driver Pack Kullanımı Resimli Anlatım

Adım 1:

Programı resmi sitesinden indirin

Adım 2:

DriverPackSolution adlı uygulama dosyasını çalıştırın.

Adım 3:

Program açıldığında yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek. Yeşil butona (Setup computer automatically) tıklayarak otomatik olarak sürücü ve programların yüklenmesini sağlayabilirsiniz ancak gereksiz birçok program da yükleneceği için bunu tavsiye etmiyoruz.

Adım 4:

Programın alt kısmında bulunan “Uzman Modu” seçeneğine tıklayarak bilgisayarınıza yüklenecek olan driver ve programları kendiniz seçip daha temiz bir yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 5:

Uzman modunu açtıktan sonra karşınıza yukarıdaki ekran gelecek ve sol tarafta bulunan SürücülerYazılımGüvenlik ve Tanılama bölümlerini gezip sağ bölümdeki yazılımlardan ihtiyacınız olanlara tick () işareti koyduktan sonra “Otomatik Olarak Yükle” butonunu kullanarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

“Formattan Sonra Tek Tıkla Program Yükleme Aracı” üzerine 1 yorum

  1. Recep says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İçeriklere Baktınız mı?