“One More Step” Hatası [Çözüm] – 2018

One More Step zararlı yazılımdan doğan bir hata değildir. Cloudflare firmasının sağladığı bir tür güvenlik sistemidir. Bu güvenlik sistemini siz değil internet sitesi sahibi sağlamıştır.

Sistemi en basit dil ile anlatırsak bazı bilgisayar korsanları internet sitelerine yazılımlarla sürekli giriş sağlayarak internet sitesinin yavaşlatmaya hatta çökertmeye çalışırlar. İnternet sitesi sahipleri de saldırılara karşı güvenlik sağlamak amacı ile bu güvenlik sistemini kullanırlar ve site yoğun trafiğe  maruz kaldığında bu uyarı kullanıcıların karşısına çıkar.

Ne Yapmam Gerekiyor?

Uyarı karşısına çıktığı zaman I’m not a robot (ben robot değilim) yazısına tıklıyoruz ve sistemin bize sorduğu soruya göre doğru resimleri seçerek robot olmadığımızı sisteme kanıtlıyoruz.

Eğer

Robot olmadığınızı kanıtladığınız halde sürekli bu uyarıyı alıyorsanız o zaman virüsten şüphelenebilirsiniz. Malware ve antivirüs programı yükleyerek bilgisayarınızı taramanızda fayda vardır.

ADMİN

Teknolojiyi öğrenmeye ve öğretmeye çalışan, Amerika saatine göre uyku düzenini ayarlayan, işlerini ertelememeyi beceremeyen (site temasını bile yazacak vakit bulamadan direkt satın alan) ve arada sırada teknoloji yazarlığı yapan bir şahsiyet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir