“Requires at Least DirectX 9 or Above” Hatası ve Çözümü

Açıklama: Requires at Least DirectX 9 or Above Hatası. DirectX 9 or Hatası, DirectX 9 Hatası, En az DirectX 9 istiyor sorunu, en az directx 9 istiyor hatası.

Oyun yüklerken rastlanan DirectX 9.0 istiyor hatası bilgisayarda genellikle 2 şekilde ortaya çıkar. İlki işletim sisteminizde DirectX yüklü değildir; ikincisi ise DirectX kurulu olduğu halde hata alınır.

Her İki İhtimal için Çözüm Yolu:

 1. İhtimal: Bilgisayarınızda DirectX yazılımı yüklü değilse buraya tıklayarak indirip kurulumu gerçekleştirin.
 2. İhtimal: DirectX yazılımı zaten bilgisayarınızda yüklü ancak halen aynı hatayı alıyorsanız ve Windows 10 işletim sistemine sahipseniz devre dışı bırakılan DirectPlay özelliğini aktif hale getireceğiz.
  1. Adım: Klavyeden “Windows + R” tuşlarına aynı anda basın.
  2. Adım: Karşınıza çıkan çalıştır penceresine aşağıdaki adres yolunu kopyalayıp yapıştırın ve “Tamam” butonuna basın.
   https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
   
   
  3. Adım: Açılan “Windows Özellikleri” penceresinde “Eski Bileşenler” adındaki klasörü bulun (alt sıralarda) ve altındaki “DirectPlay” kutucuğu işaretli değilse işaret koyun.
  4. Adım:Tamam” butonuna basarak işlemlerin bitmesini bekleyin. İşlemler bitince tekrar oyunu açıp kontrol edebilirsiniz.
  5. Adım: Yapamadığınız işlemler için “Yorum” bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

ADMİN

Teknolojiyi öğrenmeye ve öğretmeye çalışan, Amerika saatine göre uyku düzenini ayarlayan, işlerini ertelememeyi beceremeyen (site temasını bile yazacak vakit bulamadan direkt satın alan) ve arada sırada teknoloji yazarlığı yapan bir şahsiyet.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir